Gadżety

Znakowanie

Technologie znakowania

 1. Grawer laserowy
 2. Tampodruk
 3. Sitodruk
 4. Termotransfer sitodrukowy
 5. Flex solventowy (transfer cyfrowy)
 6. Tłoczenie
 7. Nadruk cyfrowy UV
 8. Haft
 9. Domming
 10. Kalkomania (ceramika)
 11. Nadruk bezpośreni (ceramika)
 12. Piaskowanie (ceramika)

 

Grawer laserowy

Najbardziej estetyczna i trwała metoda znakowania, która nie ulega zniszczeniu nawet w przypadku użycia środków chemicznych. Polega na tworzeniu wgłębień o różnej głębokości, przekroju i kształtach, dzięki wypaleniu wiązką laserową zewnętrznej warstwy produktu i odsłonięciu warstwy wewnętrznej. Kolor wygrawerowanego logo uzależniony jest od koloru materiału wewnętrznego użytego do produkcji – najczęściej jest on srebrny, złoty, miedziany lub biały. Grawerowanie to metoda, w której znakowanie możliwe jest zawsze w jednym kolorze. Grawer laserowy może zostać umieszczony głównie na przedmiotach wykonanych z metalu lub drewna (grawer CO2). Dodatkowo, możliwe jest grawerowanie produktów okrągłych, tzw. grawer rotacyjny.

 


Tampodruk

Tampodruk polega na nakładaniu farby za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Metoda ta sprawdza się znakomicie podczas wykonywania nadruków na małych gadżetach typu zapalniczka, brelok, długopis, kalkulator. Tampodruk może być używany na większości materiałów.

 

 


Sitodruk

Jedna z najpopularniejszych metod nadruków. Daje możliwość nadruków kolorowych na tekstyliach (odzież, torby, parasole) oraz niektórych produktach wykonanych z drewna lub tworzyw sztucznych. Sitodruk polega na bezpośrednim nakładaniu farby na materiał poprzez odpowiednie matryce. W tej metodzie każdy kolor drukowany jest oddzielnie i do każdego koloru wymagane jest przygotowanie oddzielnej matrycy. Metoda nadruków sitodrukowych jest zazwyczaj wykorzystywana do większych nakładów ze względu na duże koszty przygotowalni do druku.

 


Termotransfer sitodrukowy

Technika nadruku, w której grafika nanoszona jest na papier transferowy, a następnie pokrywana jest klejem. Tak przygotowany transfer jest prasowany na żądanym podłożu przy pomocy prasy, która zapewnia odpowiedni nacisk i temperaturę. Dzięki prasowaniu farba przykleja się do podłoża odchodząc od papieru transferowego, na którym została nadrukowana.

 


Druk cyfrowy UV

Jest to bezdotykowa metoda znakowania artykułów reklamowych, zapewniająca niemal fotograficzną jakość nadruku. Farby utwardzane promieniami UV (CMYK + biały) zapewniają intensywne kolory i doskonałe krycie. Metoda ta umożliwia nadruk w pełnym kolorze na różnych podłożach: drewno, metal, szkło, papier, plastik, sklejka, skóra, porcelana, kamień.

 

 

 


Tłoczenie

Dotyczy głównie produktów wykonanych ze skóry oraz wyrobów skóropodobnych. Indywidualnie przygotowana matryca jest odciskana w materiale pod wpływem wysokiej temperatury. Głębokość tłoczenia zależy od materiału i jego odporności na odkształcenia

 

 

 


Flex

Technika nadruku flex charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Wzór wycinany jest na ploterze, na specjalnej, jednokolorowej, gładkiej folii, która następnie wgrzewana jest w materiał za pomocą prasy. Uzyskany nadruk jest elastyczny, odporny na ścieranie i pranie. Dodatkowo nadruk flex zapewnia pełne krycie. ne krycie.