Gadżety

Znakowanie

Grawer laserowy

Najbardziej estetyczna i trwała metoda znakowania, która nie ulega zniszczeniu nawet w przypadku użycia środków chemicznych. Polega na precyzyjnym usunięciu wierzchniej warstwy produktu, odsłaniając jego bazową fakturę. Kolor wygrawerowanego logo uzależniony jest w dużej mierze od koloru materiału wewnętrznego użytego do produkcji – najczęściej jest on srebrny, złoty, miedziany lub biały.

Nasze technologie graweru laserowego

  1. Grawer laserowy

Podstawowa metoda znakowania przedmiotów płaskich lub lekko zaokrąglonych.

  1. Grawer laserowy na okrągło (rotacyjny)

Przedmiot montowany jest na specjalnej przystawce rotacyjnej, która obracając przedmiot pozwala na grawer o znacznie większej szerokości. Metoda ta stosowana jest najczęściej przy znakowaniu kubków termicznych oraz metalowych.

  1. Grawer DUO+

Technologia grawerów laserowego w której możliwe jest uzyskanie dwóch/trzech kolorów logo. Kolory są odcieniami szarości i nie jest możliwe wskazanie dokładnego koloru.

Technologia możliwa wyłącznie na metalu niepowlekanym, np. stal szlachetna

  1. Grawer laserowy CO2

Grawer wykonywany przy użyciu plotera laserowego CO2 na materiałach jak drewno, skóra.


Tampodruk

Tampodruk polega na nakładaniu farby za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Metoda ta sprawdza się znakomicie podczas wykonywania nadruków na małych gadżetach. Tampodruk może być używany na większości materiałów.

Zalety:

Ograniczenia:


Sitodruk

Sitodruk polega na bezpośrednim nakładaniu farby na materiał poprzez odpowiednie matryce. W tej metodzie każdy kolor drukowany jest oddzielnie i do każdego koloru wymagane jest przygotowanie oddzielnej matrycy. Metoda nadruków sitodrukowych jest zazwyczaj wykorzystywana do większych nakładów ze względu na duże koszty przygotowalni do druku.

W przypadku zadruku na tekstyliach, nadruk może przyjmuje teksturę podłoża.

Zalety:

Ograniczenia:


Termotransfer sitodrukowy

Metoda ta należy do grupy druku pośredniego. Nadruk sitodrukowy wykonuje się na folii transferowej. Następnym krokiem jest przeniesienie grafiki za pomocą specjalnej prasy (przy użyciu temperatury około 170 stopni) na materiał docelowy.

Nadruk wykonany za pomocą tej metody jest wyjątkowo trwały oraz elastyczny. Nie występują tutaj problemy z prześwitywaniem podłoża.
 

Zalety:

Ograniczenia:


Flex solventowy (transfer cyfrowy)

Metoda ta należy do grupy druku pośredniego. Nadruk wykonuje się techniką solwentową (druk cyfrowy) na specjalnej folii flex. Następnie folię wycina się i wgrzewa  w produkt za pomocą specjalnej prasy.

Jest to nadruk typu full-collor  CMYK – również z przejściami tonalnymi. Technika ta nadaje się najlepiej do niewielkich nakładów gdzie bardzo ważna jest jakość nadruku.

Zalety:

Ograniczenia:


Transfer off-setowowo-sitodrukowy

Metoda druku pośredniego wykonana z połączenia druku off-setowego i klasycznego sitodruku. Rezultatem jest nadruk w wyjątkowej jakości w nieograniczonej ilości kolorów bardzo skomplilkowanych wzorów

Zalety:

Ograniczenia:


Nadruk cyfrowy UV

Druk UV to jedna z nowszych technologii druku. Polega na bezpośrednim zadruku specjalnymi atramentami UV, które są utwardzane za pomocą światła zaraz po przeniesieniu na materiał. Druk UV cechuje się wyjątkową jakością oraz trwałością, kolory są żywe oraz o dużym nasyceniu.

Zalety:

Ograniczenia:

 


Sublimacja

Jest to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji, czyli zmiany stanu skupienia ze stałego w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. Wydruk  wykonywany jest na specjalnym papierze transferowym a następnie przy użyciu wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na docelowy materiał. Cechą tej technologii jest to, że nie pokrywa on materiału, a łączy się z nim bezpośrednio zwiększając trwałość nadruku.

Zalety:

Ograniczenia:


Tłoczenie

Indywidualnie przygotowana matryca jest odciskana w materiale pod wpływem wysokiej temperatury. Głębokość tłoczenia zależy od materiału i jego odporności na odkształcenia. Tłoczenie można wykonać jedynie na materiałach podatnych na tą technikę znakowania, będą to np. przedmioty ze skóry takie jak notesy czy kalendarz

Zalety:

Ograniczenia:


Haft komputerowy

Metoda ta uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych metod znakowania. Wyróżnia ją bardzo duża trwałość. Wykonywany jest pomocą specjalnych maszyn hafciarskich, co zapewnia precyzję i powtarzalność.


Doming

Metoda ta polega na nałożeniu na wielokolorowy wydruk cyfrowy specjalnej żywicy syntetycznej, nadającej obrazowi głębi. Zastosowanie żywicy, oprócz nadania efektu trójwymiarowości, zwiększa wytrzymałość znakowania oraz chroni je przed promieniami UV, które powodowałyby żółkniecie i blaknięcie wydruku.

Zalety:

Ograniczenia:


Kalkomania (ceramika)

Popularna technika zdobienia kubków wykorzystująca metodę sitodruku pośredniego. Zdobienia nanoszone są na kubek przy pomocy specjalnego papieru (kalki). Niepodważalnymi zaletami tej metody jest możliwość zdobienia dużej powierzchni kubka . Fazy przygotowania: przygotowanie projektu do druku • druk na papierze • transfer kalki na produkt • proces wypalania

Zalety:

Ograniczenia:


Nadruk bezpośreni (ceramika)

Drukowanie odbywa się bezpośrednio na powierzchni przedmiotu, dzięki czemu nadruk jest trwały i odporny na zmywanie. Metoda ta idealne jest dla wzorów w pełnych kolorach. Zaletą jest również niska cena wykonania nadruku. Fazy przygotowania: przygotowanie projektu do druku - druk maszynowy bezpośrednio na produkcie - proces wypalania

 Zalety:

Ograniczenia:


Piaskowanie (ceramika)

Metoda ta polega na obklejeniu kubka specjalną folią z wyciętym wzorem, następnie kubek poddaje się piaskowaniu, przez co w miejscach nieosłoniętych folią wierzchnia warstwa ceramiki zostaje usunięta dając efekt wklęsłego zdobienia.

Metoda to może zostać połączona z zabarwieniem powstałego motywu.

Zalety:

Ograniczenia: