" Notesy - Papier kamienny

Aktualne terminy realizacji zamówień w okresie przedświątecznym - Czas dostawy
Gadżety
Notesy - Papier kamienny

Pojawiła się absolutnie innowacyjna alternatywa dla tradycyjnego papieru pozyskiwanego z masy drzewnej: Terraskin — papier z kamieni. Może trudno to uwierzyć, ale produkt jest miękki,  da się na nim pisać; i jeszcze zaoszczędzić 1/3 atramentu. Terraskin umie też znikać.

Kartki Terraskin wykonane są z drobinek kamiennych połączonych nietoksycznymi żywicami. Do produkcji tego niezwykłego papieru (czy nie należałoby nazwać tego jakoś inaczej?) nie zużywa się podobno ani kropli wody. (W samym procesie produkcyjnym może i woda nie jest potrzebna,  ale jakoś nie wierzę, by ta ciecz nie była konieczna chociażby do utrzymania czystości w zakładzie. Niemniej — do wytworzenia samego papieru wody nie potrzeba.)

Terraskin nie chłonie atramentu tak jak celulozowy papier - oszczędności wyliczono na ok. 30%. Najciekawsze jest jednak to, że kamienny papier to produkt potwierdzający znaną od wieków prawdę, że słowa są ulotne. Po 3–9 miesiącach od wyrzucenia Terraskin znika, zamieniając się z powrotem w kamienny pył. Z tego powodu produkt nadaje się jedynie do zapisywania DOSŁOWNIE ulotnych słów, np. zaproszeń na wesele, życzeń okolicznościowych albo domowych notatek. Terraskin możnaby używać do produkcji torebek jednorazowych — jest odporny na działanie wilgoci.

źródło: https://gadzetomania.pl/32556,terraskin-papier-z-kamienia

Pokaż:
Sortuj według:
Notes BANI A5 z długopisem

Cena od35,89 zł

Notes FASIL A5

Cena od28,09 zł

Notes NUBOOK A5

Cena od28,41 zł

Notes NUBOOK A6

Cena od11,79 zł

Notes CANVAS, 74 kartki

Cena od28,09 zł

Notes CARBON z blaszką , 74 kartki

Cena od34,49 zł